Jsem Bitcoinman, průvodce světem Bitcoinu

Bitcoin je první decentralizovaná open-source elektronická měna, která změní svět

1 BTC = 26681.2 USD = 610919.44 CZK

Bitcoin novinkyPro poslední novinky sledujte Facebook Bitcoinamana
Staré novinky:


Největší DDOS útok na Bitcoin služby 10.04.2013

Sofistikovaný DDOS útok způsobil velké trading lagy na burze Mt.Gox a pod způsobenou panikou padala cena dolů.
Je to pravděpodobně dílo botnetu, který díky panice výrazně sníží cenu Bitcoinů a poté je útočníci vykoupí levně a trh se opět stabilizuje.
Zachovejte klid a nezapomeňte ručník :)Zpráva od Bitstamp 10.04.2013

Vážení zákazníci Bitstampu,
Současná Bitcoin rally je ohromující. Před tímto ohromným nárůstem měl Bitstamp celkem 2 zaměstance. Vzhledem k poptávce, Bitstamp rychle rozšičuje svůj tým. Nedavno jsme najali čtyři další zaměstnance pro podporu uživatelů a budeme najímat i dále. Bitstamp také více automatizuje naše backend procesy s cílem zlepšit služby.

Stav služby:
Bitcoin vklady jsou zpracovány po 3 potvrzeních.
Bitcoin výběry nejsou zpožděny.
SEPA a bankovní vklady jsou ještě zpracovány týž den jejich obdržení.
SEPA a bankovní výběry vyžadují dělší čas a zpracování může trvat až 3 dny.
Požadavky na podporu jsou v současné době zpožděné 1-2 dny.

Pokud pomůžete nám, pomůžete i sobě:
Vyhněte se ručnímu zpracování vašeho vkladu:
Ujistěte se prosím, že jste zadaly správné referenční číslo vašeho vkladu, takže náš systém ji spáruje s váším účetem automaticky.

Ověřte svůj účet:
Ověřené účty jsou zpracovány s nejvyšší prioritou. Verifikujte svůj účet zde.

Vyhněte se neúspěšným výběrům:
Prosím, ujistěte se, že zadáváte správný BIC kód a IBAN. Neúspěšné výběry vyžadují další čas na zpracování a znovuzaslání.

Využívejte naši podporu co nejšetrněji:
Poskytněte nám co nejvíce informací. Buďte trpěliví a neposílejte více požadavků pro stejný problém.

S pozdravem
CEO, Nejc Kodrič
Bitstamp d.o.o.

Avalon ASIC Newsletter 25.03.2013

Avalon je výrobce čipu ASIC. Má vlastní výrobní linku a jako jediný výrobce již dodal některým šťastlivcům své brutálně rychlé čipy na těžbu Bitcoinů.Dne 25.03.2013 byl rozeslán newsletter, které zde uvádím v původním i přeloženém znění:Vážený bitcoinmman@bitcoinmman.cz,
 
První várka je téměř celá rozeslána, kromě malého počtu objednávek s neúplnou nebo neplatnou adresou nebo telefonním číslem. Nedoručené objednávky jsme přijali zpět od přepravce a pokoušíme se spojit s klienty, aby opravili své dodací a kontaktní údaje. Pokud jste ještě neobdrželi svou objednávku z první várky, obzvlášť to platí pro klienty v Německu nebo Irsku, kteří mají speciální znaky v dodací adrese, doporučujeme ihned kontaktovat naši podporu s číslem objednávky, správnou dodací adresou a telefonem, abychom vás mohli obratem kontaktovat v případě problému a dořešit vaši objednávku. Uvedené doporučení platí i pro klienty, kteří objednali své zboží v rámci druhé dávky. Ujistěte se, že jste v objednávce uvedli správný telefon a správnou adresu dodání.
 
K druhé várce: bohužel musíme sdělit, že očekáváme zpoždění. Nemělo by to být příliš překvapivé, protože prodleva z první várky se bezpochyby přenese i do této. Toto zpoždění nás také nutí dělat drastické úpravy do našeho časového plánu, zejména co se týče lhůt pro nákup součástek a dílů. Většinu z objednávek druhé dávky plánujeme odesílat od 15.dubna. Ne všechny zprávy jsou ale špatné, kolem tohoto data plánujeme určité změny a nainstalujeme novou SMT linku v naší výrobní továrně. Tento upgrade zdvojnásobí naši výrobní kapacitu a umožní ještě rychlejší dodávku Avalonů do rukou našich klientů. Nová linka bude plně v provozu během posledního týdne v dubnu. Očekáváme, že dodání objednávek z druhé a třetí várky bude mnohem rychlejší, než tomu bylo u první. U první várky jsme se potýkaly s problémy kvůli čínskému novému roku.
 
Ohledně třetí várky: my v Avalonu jsme ani nechtěli prodávat další. Pokud si vzpomínáte, náš původní plán byl vyrobit pouze jednu várku, prodat čipy a předejít centralizaci těžby, ale vzhledem k nevýraznému výkonu naší konkurence, jsme tu dnes přesně centralizací, jaké jsme se snažili předejít. Kromě toho, zpoždění nám narušuje náš časový plán a cíle tohoto i jiných projektů. Upřímně: bylo to rozhodnutí mezi a) vybudováním vlastní těžební farmy (a například měsíční těžbou pro získání prostředků na zaplacení nové SMT linky a další generaci vývoje) nebo b) zvýšení ceny, prodej Avalonů a snažit se dostat peníze dříve a vyvážit zpoždění, které máme. Takže jsme přišli s určitými podmínkami a nechali volbu na komunitě.
 
Více detailů najdete na webu v sekci Site/FAQ.
 
Rozhodněte on 8:30AM EST, 3/25/2013.Dear bitcoinmman@bitcoinmman.cz,
 
Batch one have mostly finished shipping, aside from a small number of orders with incomplete/wrong address or phone numbers. We've been getting these orders back from our shipper and getting in touch with people to update their information, this is a fairly quick process. If you have not gotten your order, especially people in Germany or Iceland that uses special characters in their addresses. I highly suggest you open a ticket with our support indicating your order number, full address with phone numbers, so if there is a problem we can pull up new information quickly and let shipping proceed. This also applies to batch two customers, please make sure your phone number is correct, and there is no typo in the address.
 
Speaking of batch two, we are unfortunately going to be late. This should not be too surprising as the delay from batch one will no doubt carry over. This delay also caused us to make drastic adjustments to our project timeline dealing with anything with a lead time like parts purchasing. We plan to start shipping majority of batch two orders starting on 15th of April. Not all the news is bad news however, originally around this period we are suppose to take this time to organize, make some changes and install a brand new SMT line in our facility. This upgrade will effectively double our production capacity, it enable us to put Avalon into the hands of our customer even faster. The new line is currently scheduled to come online during the last week of April. We expect batch two and three to ship much faster than batch one mainly there is no Chinese New Year and we have overcome the problems encountered in shipping batch one.
 
On to batch three, we at Avalon did not even wish to sell another batch. If you recall, our original plan was to produce only one batch, sell chips to thwart the centralization of mining, but due to the lackluster performance of our competitors we are here today as the exact centralization we tried to decouple. In addition, this delay is eating into our timeline for this project's future goals and various other projects. To be frank: it was a simple decision of build a mining farm ourselves and mine for a month or so to get the funding for things like the SMT line and next generation development vs. raise the price and sell units trying to get the money earlier to counterbalance the delay we have had. So, we came up with some terms and left the choice to the community.
 
More details on the F.A.Q. section of the Site. There will also be a follow up newsletter on chips for sale and the trade-in program.
 
Decide on 8:30AM EST, 3/25/2013.

Bitcoinman je online 24.03.2013

Hurray :)


Bitcoinman logo

TREZOR hardware walletDalší české zdroje:
Btctip.cz
» magazín o Bitcoinu, skvělé články a aktuality

Bitcoin-info.cz
» přehledně zpracované informace o Bitcoinu pro nováčky i pokročiléBitcoinman doporučuje:
MyPower.cz logo

Dropbox logo