Jsem Bitcoinman, průvodce světem Bitcoinu

Bitcoin je první decentralizovaná open-source elektronická měna, která změní svět

1 BTC = 1364 USD = 33593.96 CZK

Jak s Bitcoinem začít


Doporučuju seznámit se nejprve se základními principy a stát se fanoušky Bitcoinmana na Facebooku.
Získejte svoji Bitcoin peněženku

Abyste mohli získat své první Bitcoiny, musíte vlastnit alespoň jednu bitcoin adresu. Nejjednodušší je používat Bitcoin peněženku (nyní se jmenuje Bitcoin Core).
Máte na výběr z těchto variant:


 • oficiální klient - peněženka Bitcoin Core - to je jednoduchý program, který si stahnete, instalujete do počítače a zároveň získáte svou první Bitcoin adresu pro příjem BTC mincí
 • lehký a spolehlivý klient - Multibit - má výhodu v tom, že není třeba stahovat celý blockchain, můžete ho používat okamžitě, vhodný i pro netechnické uživatele
 • alternativa v podobě Electrum - také nestahuje celý blockchain, k okamžitému použití, má ochranu proti ztrátě peněženky, otevřený a testovaný
 • mobilní peněženka Mycelium Bitcoin Wallet - to je aplikace pro telefony s operačním systémem Android, budete tak mít své Bitcoin neustále u sebe. Mohu jenom doporučit, podporuje i Bitcoin Trezor!
 • webová peněženka - služba, které běží na internetu a poskytuje stejné funkce jako peněženka v počítači nebo na mobilu. Přístup k máte z jakéhokoli místa, kde je pokrytí internetem.
  POZOR! Při výběru webové peněženky mějte na paměti, že v podstatě svěřujete své Bitcoiny třetímu subjektu. Musíte mít k takové službě absolutní důvěru, narušení bezpečnosti jejich stránky může znamenat ztrátu vašich mincí.
  Příklady:
  • Coinbase - přehledná webová peněženka pro Vaše Bitcoiny, vše zdarma
  • My Wallet - ověřená peněženka od Blockchain.info

Bitcoin Core: návod

Po stažení, nainstalování a spuštění klienta Bitcoin Core se začne stahovat tzv. blockchain, který obsahuje celou transakční historii. Ujistěte se, že máte dostatek místa na disku, v březnu 2013 měl blockchain velikost 6GB, v prosinci 2013 měl 12GB, nyní v červenci 2014 má cca 19GB.
Ve stavové liště uvidíte aktuální stav a kolik ještě bloků bude staženo. V závilosti na rychlosti vašeho připojení k internetu to může trvat hodinu, ale i celý den. Pokud nechcete čekat, použijte například peněženku Multibit.
Úvodní obrazovka vypadá poměrně jednodušše takto: (s tím rozdílem, že nová peněženka obsahuje 0 BTC a 0 uskutečněných transakcí)


Bitcoin peněženka

Spolu s novou peněženkou dostanete také první adresu. Najdete ji v záložce Příjem mincí a v řádku "bez označení".
Kliknutím pravým tlačítkem myši v tomto řádku můžete "Zkopírovat adresu"


Bitcoin peněženka - příjem mincí - Bitcoin adresa

Vydělejte první Bitcoiny a testujte si svoji peněženku

Úplně nejjednodušším způsobem, jak svoji peněženku otestovat je vydělat pár drobných Bitcoinů.


FreeBitco.in


FreeBitco.in
Každou hodinu si zde vytočíte až 0.17 BTC !! Zaručená výhra 0.00000170 BTC :)
Platba je odeslána každé pondělí, pokud je váš účet větší než 0.00005460 BTC.

Bitvisitor


Bitvisitor logo
Zde jednodušše vložíte svou adresu, prohlédnete si pár stránek inzerentů a jakmile přesahnete 100 uBTC, bude Vám zaslána odměna v Bitcoinech. Jedna stránka inzerenta za 5min, odměna například 88 uBTC. Vždy je nutné opsat kód a postoupit na další stránku, aby byla ta předchozí započítána.
100uBTC není sice moc, ale Váš účet už nebude na nule a přijmete první platbu v Bitcoinech! :)

Bitcoinman logo
Trezor hardware walletHashrate sítě


Bitcoinman doporučuje:
MyPower.cz logo

Dropbox logo

Svobodni.cz